PRIMA INFRANGERE IN PLAY-OUT!

FC Voluntari a pierdut duminica seara in fata echipei Gaz Metan Medias, scor 1-2 , intr-un meci din cadrul etapei a 5-a a play-out-ului Ligii 1 Betano.

Pentru echipa noastra a marcat Alexandru Vlad in minutul 38 din lovitura libera , in timp ce pentru oaspeti au punctat D.Caiado si M.Rondon, in minutele 12 respectiv 79.

Este prima infrangere a echipei noastre in sezonul de play-out.

Echipe de start

FC Voluntari: Vâtcă – I. Gheorghe, I. Balaur, Armaş, Al. Vlad – Răuţă, Căpăţână – G. Deac, Laidouni, Gadze – Tudorie; Rezerve: Mitrev – Ricardinho, Russo, Hodorogea, Popadiuc, Ad. Bălan, Pârcălabu

Gaz Metan: Pleşca – C. Creţu, Larie, M. Constantin, Cikarski – Fofana, Coimbra – Mailat, Rondon, Caiado – Yazalde; Rezerve: Batista – Ivanov, Ely Fernandes, P. Costea, Chamed, A. Pereira, Diallo