Au marcat: Tudorie 90+3′ / R. Grigore 80′, Montini 89′

FC Voluntari: Mitrev – Ricardinho, Balaur, Russo, Al. Vlad – Căpăţînă, Răuţă – I. Gheorghe, Laidouni, Gadze – A. Bălan
Rezerve: Vâtcă, Hodorogea, Armaş, Pîrcălabu, G. Deac, Popadiuc, Tudorie

Dinamo: Mandanda – Dussaut, Ciobotariu, Klimavicius, Aliji – N’Diaye – Montini, Şerban, Nistor, R. Jaadi – Papazoglou
Rezerve: Muţiu, Mallo, Grigore, Sorescu, Zenke, Kabashi, Popa
Antrenor: Mircea Rednic

Dinamo continuă să fie coşmarul echipei noastre.

FC VOLUNTARI nu au dus însă lipsă de ocazii. Trebuiau să primească penalti în startul reprizei a doua. Apoi Popadiuc a ratat cea mai mare ocazie a gazdelor.

La cealaltă poartă, Nistor l-a pus la grea încercare pe Mitrev. Bulgarul nu a mai avut ce să facă în faţa lui Ricardo Grigore, cu zece minute înainte de final. În minutul 89, Montini a făcut 2-0, cu al zecelea său gol din acest sezon.

În prelungiri, Tudorie a marcat golul formatiei noastre, iar  FC Voluntari – Dinamo s-a terminat 1-2