12-0 in al doilea meci de verificare

Duminica de la ora 17 echipa noastra a sustinut al doilea meci de verificare din acest cantonament impotriva unei selectionate de fotbalisti turci ce evolueaza in ligile inferioare din Germania.

Partida a avut doua reprize a cate 40 de minute si a fost la discretia echipei noastre.

Vintila a folosit doua echipe diferite, prima repriza incepand cu :

33.Balauru – 22.Parvulescu, 47 Novakovic, 6 Rodoi, 30 Zaharia – 8.Novac, 7.Todoran,24 Deac,10 Kone, 97 Valceanu – 9 Vodut.

Min 4. Pasa Kone, iar Vodut din 3 metri indeplineste o simpla formalitate si deschide scorul.

Min 7. Pasa filtranta a lui Vodut, preluare si sut din 6 metri a lui Deac, fara sperante pentru portarul advers

Min 13. Actiune pe dreapta a lui Deac, centrare perfecta si gol Vodut

Min 23. Sut de senzatie de la 22 de metri a lui Vodut direct la coltul lung.

Min 31. Faza copiata la indigo ca la golul trei, centrare Deac si Vodut stabileste scorul pauzei 5-0.

Repriza a doua tehnicianul echipei noastre a folosit urmatoarea formula de echipa :

95.Petrariu – 5.Maxim, 4.Poverlovici, 3 Moga, 23 Leasa – 2.Achim, 12 Carstocea, 11, Calintaru, 90 A.Balan, 28 T.Balan – 99 Matei

Min 46, Pasa de 35de metri a lui Leasa il gaseste liber pe Matei care suteaza fara sperante pentru goalkeeperul turc.

Min 50. Constructie superba in trei Matei-T.Balan-Calintaru, iar ultimul nu iarta cu un sut din 5 metri.

Min 57. Actiune colectiva de atac, Leasa centreaza perfect iar Matei marcheaza din foarfeca.

Min 64. Matei face tripla cu un sut plasat de la 11 metri

Min 70. Un-doi Matei – T.Balan, ultimul inscrie lejer din 6 metri.

Min 74. Sut in diagonala de la 21 de metri a lui Carstocea fara nicio speranta pentru portarul advers.

Min 78. Ultimul gol al meciului este marcat de A.Balan , cel ce marcheaza dupa a pasa perfecta a lui Matei.